Mozek – náš architekt

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dnes vypadáte? A napadlo vás, že je to  výsledek vašeho minulého  myšlení?  Pocit,  jak se  dnes cítíte, že je  výsledkem vašeho včerejšího rozhodnutí, místo kde se  dnes nalézáte, je výsledkem vašich včerejších kroků?

Lidský mozek je schopen tvořit sám sebe a díky nekonečnému  množství propojování myšlenek vytváří  výjimečné  dílo každé osobnosti. Každá myšlenka, která vás napadne je unikátní a stává se součástí dalších a dalších navazujících myšlenek, které vedou  k vašim představám,  pocitům, rozhodnutím, fantaziím, postojům, přesvědčením a které nemusí existovat  nikde jinde na světě, jen ve vaší hlavě. Nikdo jiný  ani netuší, jaký svět jste si  vytvořili a co Vás vede k rozhodnutí, jaké právě činíte. Způsobem jakým myslíte, ve finále  konáte a svými činy současně tvoříte svou fyzickou skutečnost, svou  podobu, svůj vzhled.

super-sized-david-statue-2

Mám pro vás povzbuzující zprávu. Když si uvědomíte svou odpovědnost za  své myšlenky,  máte v rukou  nástroj, jak  měnit realitu na fyzické úrovni pouhou   změnou svých myšlenek. Pokud nejste spokojeni se svou postavou, s tím co jste doposud vytvořili, máte vždy možnost opravy svých přesvědčení a používáním  nových myšlenek měnit svůj fyzický vzhled.

Tony Buzan: Mentální  mapování – úryvek z knihy: 

„ Vším co uděláme, co vyslovíme nebo na co pomyslíme, zvyšuje naši pravděpodobnost, touhu, že stejnou věc uděláme, vyslovíme nebo na ni pomyslíme znovu. Jestliže děláme něco dobře, jestliže myslíme a mluvíme optimisticky, jestliže máme sami ze sebe dobrý pocit, jestliže pozitivně vnímáme jiné lidi, svět a celý vesmír, zvyšuje se  pravděpodobnost, že budeme věci dělat dobře, že budeme myslit a mluvit dobře, že se budeme dobře cítit a vůbec budeme stále lepší a lepší.“

S ohledem na  svou postavu, jste to vy, kdo si ji vysochal  do dnešní podoby. Jak  se  vám   líbí, jste s ní spokojeni? Zamyslete se nad tím, co jste vše dnes  vložili do úst. Bylo to pro vaše tělo prospěšné? Mělo to dostatek živin? Dodrželi jste pitný režim? Měli jste dost pohybu?

Máte- li  ze svých odpovědí  dobrý pocit, pak  je vše v pořádku, jste spokojeni  sami se sebou a není co  řešit.

Pokud je to opačně, ptejte se sami sebe, co byste měli zítra udělat  jinak, aby to vedlo ke spokojenosti a udělejte to. Opakovaně.  Výsledky na sebe nedají dlouho čekat.

Nevíte odkud začít se změnou myšlení ve vztahu ke změně ve stravování? Sežeňte si informace o tom :

  • Michelangelo's David  with clipping path Jak  funguje naše tělo
  • Jaké živiny potřebuje
  • Jaké potraviny obsahují potřebné živiny
  • Jak správně nakupovat
  • Jak správně připravovat jídlo

Nemáte-li čas sami si  vyhledávat informace, ráda vám pomůžu s uvedením nových myšlenek do vaší mysli a  spolu vytvoříme  vaši novou podobu. Můžete mě kontaktovat na : jnzpkv@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *