Imunita- kde se skrývá?

Češi prý přibrali za doby covidové 6,5 Kg. 

A to především mládež kolem 25 let, a pak nejvíce generace 55+. Málo pohybu, hodně stresu a špatné jídlo si bere svou daň. Málokdo se však zamýšlí, jak tento způsob života mění prostředí uvnitř našeho těla.

Vzhledem k tomu, co už víme o mikrobiomu, se dá předpokládat, že i ten se u mnoha lidí vlivem okolností změnil. Pochopitelně většinou v neprospěch svého hostitele. Více se dezinfikuje, jí se méně zeleniny a ovoce, naopak se jí více čipsů, pečiva a sladkostí proti stresu, alkohol nevyjímaje. Změnily se naše stravovací návyky. To přirozeně snižuje počet a různorodost mikrobiomu a tím klesá i naše imunita. Obsah našich střev je velitelem našeho chování. O střevech se podle posledních vědeckých poznatků, hovoří jako o tzv. druhém mozku. Ochuzený mikrobiom dává jiné informace do mozku, který pochopitelně dává jiné instrukce našim orgánům. Pak se těžko ubráníme depresím, které špatný mikrobiom vyvolává. Vrháme se na nevhodné jídlo v podobě cukrů , abychom se uklidnili nebo utěšili a stav svého mikrobiomu dále zhoršujeme. Kruh se uzavřel.

Jak z toho ven? Cesta je přes oživení střevní mikroflóry pomocí vhodné stravy plné vlákniny a přirozených probiotik. Vrátit se zpět k zelenině upravené na různé způsoby, k přirozeně kvašeným potravinám. Někdy však ani to nestačí. Nejrychlejší ochranu nám v těchto kritických zimních měsících udělají lahodné probiotické sirupy. Podporují přirozenou cestou imunitu, harmonickým způsobem vyladí naše trávení, vyčistí pokožku a zlepší naši náladu :-). Vyberte si ten svůj z duhové nabídky probiotických a prebiotických sirupů: nakoupit je můžete pohodlně zde: https://zdrave-strevo.harmonelo.shop/e-shop.php. Nezapomeňte, že imunita se skrývá ve střevech. 🙂

PS: Těm, kteří to myslí s imunitou vážně, umožním nákup sirupů za příznivější cenu. Napište si o ni na: jnzpkv@gmail.com .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *